Oszuści polują na klientów BZ WBK


Kilka tysięcy osób dostało maile z prośbą o podanie numerów kart płatniczych i PIN-ów. - Bank nigdy nie prosi o takie dane. To internetowi oszuści - ostrzegają przedstawiciele banku i Komisja Nadzoru Finansowego

Bank Anglii (Bank of England) pozostawił stopy procentowe bez zmian - podał bank w czwartek, po zakończeniu posiedzenia. Wywalczyliśmy regulacje, które będą dobrze służyły odbiorcom i rynkowi energii, stwierdza Mariusz Swora, Prezes URE – oceniając wchodzące dziś w życie znowelizowane Prawo energetyczne. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powołał Społeczny Zespół Doradców przy Pełnomocniku Rządu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Inauguracyjne posiedzenie Zespołu odbyło się 30 września br. w Ministerstwie Gospodarki.Podjęta we wtorek uchwała RPP o zmianie uchwały regulującej sposób tworzenia rezerwy na ryzyko kursowe jest obarczona poważnymi wadami prawnymi - ocenił prezes NBP Sławomir Skrzypek. Specjalnym pokazem filmu Andrzeja Wajdy \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Tatarak\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" rozpocznie się we wtorek wielka retrospektywa dzieł polskiego reżysera w Filmotece Narodowej w Paryżu. Gościem przeglądu będzie sam Wajda. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

arząd Enei zakłada, że dynamika wzrostu przychodów grupy może być niższa niż w 2009 roku, jednocyfrowa. Marża EBITDA może wzrosnąć rok do roku - poinformował Maciej Owczarek, prezes Enei.

Zakres tematyczny kursu: 1.Prawo pracy - 9h 2.Rozliczenia z ZUS - 6h 3.Dokumentacja pracownicza - 3h 4.Podatki - 9h 5.Lista płac - 6h 6.Obsługa programu Płatnik ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie Spółka KGHM zadeklarowała, że kupi do 11,3 proc. akcji Tauronu, poinformowała agencja Reuers, opierając się na komunikacie miedziowego koncernu.

Na temat projektów budowy nowych elektrowni, które najprawdopodobniej nie zostaną zrealizowane ze względu na wątpliwość wokół emisji dwutlenku węgla pisze „Rzeczpospolita”. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w ostatnich dwóch latach największą ilość zainstalowanych nowych mocy w UE stanowią farmy wiatrowe. Łączna moc źródeł tego typu wzrosła o ponad 10 tys. MW, do 74,8 tys. MW. Szacunkowa wartość inwestycji w budowę elektrowni wiatrowych w ubiegłym roku wynosi 13 mld euro.
Koncern olejowy Castrol został drugim globalnym sponsorem piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Jutro, 24 lutego br., Budapeszt stanie się centrum międzynarodowej dyskusji o kwestiach energetycznych. Przed południem szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej będą dyskutować m.in. o wspólnych i skoordynowanych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i reakcji na potencjalne kryzysy gazowe. Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.

Jak nie samolotem, to czym?


Samoloty cały czas są uziemione, a linie lotnicze z każdą godziną coraz bardziej stratne. Giovanni Bisignani, szef Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych zażądał, aby “decyzje dotyczące zamykania ...

Okęcie: podpisano umowę na dokończenie budowy Terminalu 2


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

POPiHN: Konsumpcja paliw ciekłych w Polsce wzrośnie o 2-3% w 2010 r.


Senat zgodził się, by dane o ewidencji gruntów, uzbrojeniu terenu, sieciach transportowych, obszarach chronionych, rozmieszczeniu ludności, zasobach energetycznych były bezpłatnie udostępnione w internecie. W piątek Senat zdecydował o przyjęciu ustawy w tej sprawie.

Ostatni przetarg na budowę autostrad na EURO 2012


6 listopada 2009 r. w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad został ogłoszony przetarg na budowę 41-kilometrowego odcinka autostrady A4 Rzeszów Wschód – Jarosław. ...

Tube and pipe fittings - Chiny, Tajlandia - wszczęcie antydumpingowego postępowania przeglądowego. Tube and pipe fittings - Chiny, Tajwan - wszczęcie częściowego antydumpingowego postępowania weryfikacyjnego


Notą Nr 2008/C 138/12 z dnia 5 czerwca 2008 r. KE poinformowała o wszczęciu antydumpingowego postępowania przeglądowego przeciwko przywozowi do UE Tube and pipe fittings (złączek do rur z żelaza lub stali)) pochodzących z Chin i Tajlandii. W tym samym dokumencie poinformowała też o wszczęciu częściowego antydumpingowego postępowania weryfikacyjnego przeciwko przywozowi do UE Tube and pipe fittings (złączek do rur) pochodzących z Chin i Tajwanu.

GUS: pogarsza się koniunktura w budownictwie


- Pogarsza się koniunktura w budownictwie. W październiku ogólny klimat koniunktury w tym sektorze kształtuje się na poziomie minus 8 wobec minus 5 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 23 proc. We wrześniu było to odpowiednio 17 proc. i 22 proc. - podał w czwartek GUS w komunikacie.

"Rzeczpospolita": Zatory biją polskie firmy po kieszeni


W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku wzrosła liczba firm mających problemy z odzyskaniem pieniędzy za sprzedane produkty i usługi - wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów, cytowanego przez "Rzeczpospolitą".

Podsłuchać morświny


Czy wiesz, że… Nie, tym razem nie CBA, ani ABW, SKW, ale europejscy naukowcy chcą „podsłuchiwać” bałtyckie morświny i rozpoczynają monitorowanie ich odgłosów. W Helu zainaugurowano projekt ...

Kryzysowy sylwester? Wcale nie!


Większość miast nie zamierza oszczędzać na zabawach sylwestrowych. - Mieszkańcy by nam nie wybaczyli - mówią włodarze. Najhuczniejsze imprezy zapowiadają się w Krakowie, Łodzi i Warszawie

Minister Woźniak at The Economic Forum in Krynica


Bilateral talks and energy policies dominated the second day of the Ministry of Economy delegation's stay at the 17th Economic Forum in Krynica. Minister Piotr G. Woźniak met with representatives of the governments of Ukraine, Georgia, and Azerbaijan. He also took part in the panel „EU Energy Policies and National Interests”.

PGE powołało spółkę do budowy elektrowni jądrowej


W Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 28 stycznia 2010 r. została zarejestrowana spółka z ograniczona odpowiedzialnością pod nazwą EJ1, która zajmie się przygotowaniami do budowy elektrowni jądrowej - poinformowała wczoraj Polska Grupa Energetyczna.

Trwa akcja MG „Czas na oszczędzanie energii”


Propagowanie racjonalnych i oszczędnych sposobów korzystania z energii to główny cel kampanii informacyjnej „Czas na oszczędzanie energii”. Informowanie społeczeństwa o korzyściach płynących ze stosowania nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych oraz promowanie dobrych praktyk w tym zakresie pomoże poprawić efektywność energetyczną polskiej gospodarki oraz chronić środowisko.

Złoty pozostał stabilny w środę


Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ...

Umowa na budowę falochronu dla gazoportu w Świnoujściu


815 mln zł ma kosztować budowa falochronu osłonowego wraz m.in. z torem podejściowym dla powstającego w Świnoujściu gazoportu. W piątek podpisano umowę na wykonanie inwestycji - poinformowała Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie.

MinFin sprzedało na przetargu zamiany obligacje za 1,78 mld zł


Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7!

Powstał fundusz inwestujący w spółki giełdowe, którym szefują kobiety


Wykonywanie pracy zmianowej jest z różnych względów obciążające. Taki styl pracy wywołuje stresy, których nie ma w pracy wykonywanej o stałych porach. Oto jak nie dopuścić do nadmiernego przeciążenia i rozwijania się chorób zawodowych.

General Motors ma zysk - pierwszy raz od trzech lat


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika "Science".

Stena Line w porcie Gdynia do końca 2014 roku.


W wyniku podpisanego porozumienia pomiędzy zarządem portu Gdynia i armatorem promowym Stena Line doszło do przedłużenia dotychczasowej umowy o współpracy. Połączenia promowe Gdynia – Karlskrona, ...

Trasa Kopernikańska - błąd na błędzie


Ponad 30 mln zł wydanych na budowę i kolejna wpadka - po sobotnich opadach piaszczyste skarpy przy Trasie Kopernikańskiej spłynęły na ulicę, a przez to zapadł się chodnik. To już kolejne niedoróbki, które można wytknąć drogowcom po niespełna miesiącu od oddania inwestycji. Wszystko przez tempo prac - tłumaczy magistrat

Polska oddaje Rosji wypalone paliwo jądrowe


Paliwo jądrowe HEU, zawierające wysokowzbogacony uran, wypalone w reaktorach badawczych w Świerku, wraca do Rosji, gdzie zostało wyprodukowane - poinformował PAP rzecznik Państwowej Agencji Atomistyki. Przewieziono już odpady z lat 1967-1995.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.