Mobilna karta pokładowa


Pasażerowie dokonujący odprawy przez Internet dla lotów rejsowych linii Finnair z Warszawy mogą teraz przesłać potwierdzenie odprawy w formie SMS-a na własny telefon komórkowy. Taki SMS ...

Komisja Europejska zażądała w piątek od Urzędu Komunikacji Elektronicznej wycofania się z planów uregulowania rynku usług wymiany ruchu IP w Polsce, z których korzystają dostawcy internetu. Zdaniem Komisji, UKE nie ma racji twierdząc, że TP ogranicza konkurencję. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt wobec 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach. W USA wtorkowy spadek indeksów tłumaczono przede wszystkim oczekiwaniem na wynik dwudniowego posiedzenia FOMC.23-letni mieszkaniec Ełku zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że źle się czuje. Mężczyzna mówił, że znajduje się w okolicy torów. Wysłano do niego dwa radiowozy i ... PSE- Operator wydał warunki przyłączeniowe dla elektrowni, która ma być zlokalizowane w okolicach Pelplina w województwie pomorskim – podaje „Parkiet” Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Sejm przyjął w piątek większość senackich poprawek do nowelizacji Prawa energetycznego; oznacza to zmiany w obrocie energią elektryczną przez wytwórców. Prawo energetyczne będzie wymagało jednak kolejnej, "przecinkowej" nowelizacji, ponieważ Sejm przyjął błędnie zredagowaną poprawkę Senatu.

Podczas wczorajszego posiedzenia rady nadzorczej firmy Gas Trading, Aleksander Gudzowaty potwierdził chęć sprzedaży akcji tej spółki. Złoty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści.

Około 5 tysięcy bankierów z londyńskiego City może liczyć na noworoczne premie w wysokości ponad 1 mln funtów. Daje to zawrotną sumę 5 mld funtów - donosi w czwartek Press Association, powołując się na lorda Mynersa, ministra stanu ds. City w brytyjskim rządzie. Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zabierze leniom unijne dofinansowanie. Polska wschodnia traci setki milionów. Beneficjenci są oburzeni - akcentuje "Puls Biznesu". Od nowego roku rozpoczęła działalność nowa spółka niemieckiego koncernu energetycznego RWE - RWE Technology. Firma będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji w nowe moce oraz modernizacje istniejących elektrowni koncernu.W czwartym kwartale 2009 roku PKB Litwy skurczył się o 13 procent rok do roku po spadku o 14,2 procent w trzecim kwartale, poinformował w czwartek litewski urząd statystyczny. W II kwartale jednostkowy zysk netto KGHM wyniósł 845 mln złotych i wzrósł o 2 proc. w stosunku do danych z ubiegłego roku. Wyniki miedziowej spółki są zgodne z oczekiwaniami analityków, którzy podkreślają, że firmie udało się poprawić swój wynik dzięki wysokiej dywidendzie z Polkomtela i słabszemu złotemu Zarząd województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie ze środków unijnych inwestycji energetycznych – informuje „Puls Biznesu”. Do podziału jest na ponad 137 mln zł.

MinGosp: Stopa bezrobocia przekroczy 11,0% w grudniu 2009 r.


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Niemiecki koncern odsłonił pierwszą kartę i ujawnił nazwisko kierowcy, który zasiądzie w mistrzowskim teamie. W zespole opartym na Brawn GP, ale przejętym niedawno przez Mercedesa, miejsce Jensona Buttona zajmie Nico Rosberg.

Sprzedam auto... ale go nie mam


Oszukiwali za pośrednictwem portali motoryzacyjnych Prawie milion złotych, od kilkuset osób z całej Polski, wyłudziła grupa oszustów działająca na motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego ...

Gaz dla Ukrainy po 280 dol. za m sześc.


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, średnia cena gazu dla Ukrainy w 2010 r. wyniesie 280 dol. za 1000 metrów sześc.

ZE PAK ostatecznie przegrał z URE w sprawie zapasów węgla


Wyrokiem z dnia 17 marca 2010 r. Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 17 kwietnia 2009 r., utrzymującego w mocy nałożoną przez Prezesa URE na ZE PAK karę pieniężną za nieutrzymywanie przewidzianych przepisami prawa zapasów węgla brunatnego.

Międzynarodowa Organizacja Kakao


13 stycznia 2010 r. Republika Dominikany notyfikowała do WTO zawiadomienie o zakończeniu postępowania przed nadmiernym importem papieru toaletowego (toilet paper) pochodzącego z UE.

Potrzeba większych inwestycji w nowe złoża


Relację z debaty na temat możliwości zwiększenia eksploatacji polskich zasobów gazu oraz o roli państwa w tym zakresie czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Gaz-System i PGNiG: dostawy gazu zgodnie z zapotrzebowaniem


Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Inflacja zjada wzrost płac, miejsca pracy wciąż są redukowane


Wzrost przeciętnej pensji już trzeci miesiąc z rzędu nie rekompensuje podwyżek cen, które w tym czasie nastąpiły - wynika z danych GUS. Etatów też jest mniej, ale ekonomiści mówią, że sytuacja niebawem przestanie się pogarszać

CEZ opracował dokumentację EIA dotyczącą rozbudowy elektrowni Temelín


31 maja br. CEZ przekazał czeskiemu Ministerstwu Środowiska dokumentację wpływu przedsięwzięcia „Nowe źródło jądrowe na terenie Temelína włącznie z odprowadzeniem mocy do rozdzielni Kočín“ na środowisko naturalne. Jest to kolejny krok w procesie oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA).

KGHM. Porozumienie w sprawie zgazowania węgla


KGHM podpisał memorandum w sprawie współpracy z chińskim partnerem w sprawie zgazowania węgla - podała spółka w komunikacie.

Rynek walutowy 05.10-09.10.09


Kończący się tydzień przyniósł niewiele nowych wiadomości. Najważniejszymi były odczyty indeksów aktywności gospodarczej w sektorze usług zarówno w Strefie Euro jak i Stanach Zjednoczonych.

Inwestycji jest mniej, ale klimat do nich lepszy


W czasie kryzysu Polska stała się nawet atrakcyjniejszym miejscem do inwestowania - wynika z najnowszego badania Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Problem w tym, że firmy teraz do inwestowania wcale się nie garną

RWE z partnerami zainwestuje w OZE


Dziś, 6 kwietnia doszło do podpisania umowy pomiędzy RWE Innogy i 26-cioma niemieckimi samorządowymi przedsiębiorstwami komunalnymi w sprawie powołania spółki Green GECCO, która zajmie się inwestycjami w odnawialne źródła energii.

Mediatel miał 0,01 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 99,8% r/r


Grupa Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało we wtorek biuro prasowe spółki. O 25 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL oraz 98. O 41 zł na tysiąc litrów obniżona została cena oleju napędowego, a o 30 zł na tysiąc litrów - oleju opałowego.

TU Europa miało 33,78 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 16,0% r/r




UE. Zgoda ws. unijnego nadzoru finansowego


Ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej, obradujący w środę w Brukseli, porozumieli się w sprawie ustanowienia nowych organów europejskiego nadzoru finansowego, które UE wprowadza w odpowiedzi na kryzys - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

Wahania kursów walut z powodu sytuacji w Grecji i Portugalii


Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych.

Linki


...

27 tys. odbiorców w Polsce wciąż nie ma energii


27 tys. odbiorców na terenie kraju nadal pozostaje w czwartek bez energii. Najtrudniejsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie w powiatach krakowskim, olkuskim i miechowskim prądu nie ma 23,5 tys. odbiorców - poinformowało MSWiA w komunikacie na podstawie informacji przekazanych przez wojewodów.

Chiny zanotowały pierwszy deficyt handlowy od 6 lat


W marcu deficyt handlowy Chin wyniósł 7,24 mld dol. To pierwszy deficyt od kwietnia 2004 roku. Chińskie władze uspokajają, że to jednorazowy wypadek, a sytuacja jest pod kontrolą

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.