"Parkiet": Fabryka w Chorzowie zbuduje wagony dla metra w Amsterdamie


Chorzowski Alstom Konstal zrealizuje samodzielnie kontrakt za około 200 mln euro - wynika z informacji "Parkietu".

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Zakłady Azotowe w Puławach - to niektórzy laureaci nagród i wyróżnień Innovatica Krajowej Izby Gospodarczej. W ciągu roku niemal o 70 proc. zdrożał na świecie cukier, a ok. dwóch trzecich kakao. Od dwóch miesięcy gwałtownie drożeją produkty mleczarskie. Np. chude mleko w proszku jest niemal 50 proc. droższe niż przed rokiem - informuje "Rzeczpospolita".

Zapewne każdy chciał by być wstanie uśmiechać się za pomocą prawdziwego hollywoodzkiego uśmiechu, bez białych zębów, szkoda tylko, że nie każdy tak może. Na żółknięcie zębów wpływa wiele różnych czynników, takich jak na przykład dieta bogata w kawę, herbatę. Palenie papierosów również niekorzystnie wpływa na kolor zębów. Ale to nie są jedyne przyczyny zmiany koloru zębów, zęby wraz z upływem czasu zmieniają swój kolor, oraz w okresie dojrzewania narażone są na żółknięcie. Kamień nazębny również powoduje pogorszenie estetyki uśmiechu.

czytaj dalej

- Tyle podań leży na biurkach, ale nikt tych ludzi do pracy nie przyjmie. To bardzo groźne dla branży - twierdzi Bogusław Ziętek - szef WZZ Sierpień 80. Inne związki uważają podobnie - pisze Gazeta Gliwice Co czwarta firma chce zatrudniać, a 7 proc. zapowiada zwolnienia w najbliższym półroczu. Aż 63 proc. przedsiębiorstw nie zamierza zmieniać liczby pracowników - wynika z badania firmy Randstad i TNS OBOP. 12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. Około 50 osób jest rannych.

Przeznaczenie 1,5 mld zł na wsparcie projektów związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa – to główny cel dokumentu ramowego „Wspieranie przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA (ARP SA) inicjatyw pobudzających polską gospodarkę”, przyjętego przez Radę Ministrów 26 maja br.

Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku warunki makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada ograniczenie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował prezes Royal Dutchy Shell Peter Voser. W dniu 23 lipca 2009 r. dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wydał interpretację indywidualną, w której wskazał wymogi konstytuujące możliwość odliczenia podatku od towarów i usług (dalej: "podatek VAT") od podatku naliczonego (nr IPPP3/443-389/09-2/KG, dalej: "interpretacja")

Podczas dzisiejszej sesji złoty dynamicznie zyskiwał na wartości. Szczególnie w godzinach popołudniowych widać było zdecydowany ruch na parach EUR/PLN i USD/PLN - w postaci długiej spadkowej świecy. AmRest, właściciel KFC i Burger Kinga chce rozwijać sieć fast foodów dla kierowców. - Rynek ma ogromne perspektywy - mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Wojciech Mroczyński z zarządu AmRestu Rząd USA wydał już 140 milionów dolarów na oczyszczanie Zatoki Meksykańskiej z ropy naftowej wyciekającej z uszkodzonego szybu po wypadku 20 kwietnia - poinformował w piątek szef akcji usuwania skutków katastrofy ekologicznej Thad Allen.Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji. 60 firm z całego świata wzięło udział w konferencji dla potencjalnych wykonawców terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Organizatorem konferencji, która odbyła się 2 września 2009 r. w Warszawie, jest spółka Polskie LNG, która odpowiada za budowę gazoportu. Wybór miejsca inwestycji jest przeważnie poprzedzony gruntowną analizą jego walorów ekonomicznych. Ale bywa też sprawą wrażenia. Wizerunek regionu i aktywność jego gospodarzy są bardzo istotne. Od blisko dziesięciu lat Chiny i Indie biły inne kraje pod względem wartości inwestycji.

Van Rompuy: mocne euro przesłoniło nam problemy


Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy ocenił, że mocne euro w ostatnich latach przesłoniło państwom eurostrefy problemy fiskalne. W wywiadzie dla "Financial Times" skrytykował też rynki finansowe za zbytnie uleganie plotkom i pogłoskom

Pracownicy fabryki Bison-Bial protestowali w obawie o miejsca pracy


Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczące handlu zagranicznego


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Prawdziwe święto mężczyzn - już wkrótce!


Tylko dwa dni dzielą nas od kolejnej edycji Men's Day, która odbędzie się 8 i 9 maja 2010 r. na terenie warszawskiego Lotniska Bemowo. Na świętujących ...

HIPH: w ciągu 3 lat produkcja i zużycie stali wrócą do poziomu z 2007 r.


Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

Heathrow i Singapore Airlines będą oszczędzać paliwo


Lotnisko Heathrow, organizacja NATS (organizacja świadcząca usługi kontroli ruchu lotniczego na terenie Wielkiej Brytanii oraz w północno-wschodniej części Oceanu Atlantyckiego), linie lotnicze Singapore Airlines oraz firma ...

Straciła ubezpieczenie, bo uśmiechała się na Facebooku


Kanadyjka, która była na zwolnieniu z powodu depresji, straciła ubezpieczenie. Firma uznała bowiem, że jest zdolna do pracy. Jak to odkryła? Na zdjęciach z Facebooka

Największe plajty 2009 r. po niemiecku


Niemiecka wywiadownia gospodarcza Creditreform opublikowała statystykę dotyczącą upadłości przedsiębiorstw w Niemczech w ostatniej dekadzie. Zestawienie p[przedstawia także związane z tym skutki w postaci strat finansowych i ...

Kernel chce osiągnąć 1,05 mld USD przychodów i 155 mln USD zysku netto w 2009/2010


6 mln zł będzie kosztował nowy, żelbetowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, prowadzącej z Nowego Targu do Starego Sącza w Ostrowsku w pow. nowotarskim. Nowa przeprawa ma być gotowa w listopadzie.

Inkubator innowacyjności pomoże naukowcom zarabiać na wynalazkach


Strach przed pedofilią sprawił, że nawet najgrzeczniejsze amerykańskie dzieci nie otrzymają w tym roku odpowiedzi na adresowane do św. Mikołaja listy - powiadomiła agencja AFP.

Senat przyjął bez poprawek ustawę o grach hazardowych


Senat nie zgłosił w piątek poprawek do ustawy o grach hazardowych. Przewiduje ona m.in. stopniową likwidację hazardu na automatach o niskich wygranych, zakaz urządzania wideoloterii, znaczny wzrost podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu.

Kolejne strajki w British Airways


Unite, związek zawodowy British Airways wezwał spółkę do wznowienia negocjacji, co może wstrzymać planowany strajk który zakłóci podróże tysiącom pasażerów. Związkowcy zamierzają odejść od dwóch pięciodniowych ...

Wiceminister apeluje do senatorów ws. rozliczeń PIT przez pracodawców


\\\\\\\\\\\\\\\"Nowa Ewangelia była jednym z największych, najjaśniejszych wydarzeń koncertowych w całej historii zespołu\\\\\\\\\\\\\\\" - Nergal, lider pomorskiej grupy Behemoth, podsumowuje zakończoną na początku października trasę po Polsce.

Fitch obniżył do negatywnej perspektywę ratingu dla banku Millennium


Agencja ratingowa Fitch obniżyła perspektywę ratingu podmiotu dla Banku Millennium ze stabilnej do negatywnej, jednocześnie potwierdzając wszystkie ratingi dla Millennium

Ergis-Eurofilms założyło spółkę w Czechach do sprzedaży folii stretch i taśm PET


\\\"\\\"VIII Pucharów Niespodziewana wiadomość sprawi, że przejmiesz część obowiązków osoby, która nie może teraz intensywnie pracować. Potraktujesz to jako wyróżnienie. Co prawda męczące, ale co to dla ciebie! Dzięki takiemu rozwojowi wydarzeń możesz zacząć na poważnie myśleć o wyrobieniu sobie pozycji. horoskop.wp.pl

Tauron liczy na miliardy złotych z giełdy


Grupa energetyczna Tauron, której giełdowy debiut planowany jest na połowę tego roku, spodziewa się pozyskania z rynku ok. 4 mld zł, które zamierza przeznaczyć na projekty zapisane w strategii grupy - potwierdził w środę prezes spółki Dariusz Lubera.

Rosyjskie zezwolenia ważne do 20 marca


Rozmowy będą kontynuowane Jak poinformowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych na swojej stronie internetowej - podczas spotkania w Moskwie wiceministrów transportu odpowiedzialnych za transport drogowy, uzgodniono przedłużenie ważności ...

Rynek finansowy potrzebuje funkcjonalnego prawa


- Reforma regulacji nie przysporzy splendoru jej realizatorom. Jest natomiast niezbędna dla procesu stanowienia skutecznego prawa – powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak otwierając konferencję „ Reforma Regulacji w praktyce – wybrane aspekty rynku kapitałowego”, która odbyła się 22 czerwca br. na giełdzie w Warszawie.

Protest pracowników Grupy Energa w Gdańsku


Około 2 tys. pracowników Grupy Energa protestuje w piątek przed centralą firmy w Gdańsku. Załoga domaga się 10-procentowej podwyżki płac oraz respektowania jej udziału w procesie restrukturyzacji spółki.

Bliższa współpraca energetyczna Polski i Białorusi


Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Europy Środkowo-Wschodniej, rozwój wzajemnych inwestycji i lepsza wymiana informacji to najważniejsze cele memorandum o polsko-białoruskiej współpracy w dziedzinie elektroenergetyki. Dokument podpisał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak i minister energetyki Białorusi Aleksandr Ozieriec 1 września br. w Gdańsku.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.